Nädal täis võimalusi, mille ma ISE endale lõin/Week full of opportunities that I have been creating myself.

This Blog post is in Estonian and also in English below.

EESTI KEELES

Ma vabandan, kui kirjapildis on palju vigu. Olin Eestist eemal pea viis aastat ning suur enamus kirjandusest, mida loen on inglise keelne. Kes saab inglise keelest aru, soovitan lugeda inglise keeles! 🙂

See nädal algas suurepäraselt! Ma alustasin raamatupidamise kursustega, et saada paremaid teadmisi, kuidas omada edukat äri ning kuidas luua passiivset sissetulekut. Ma olen loonud endale harjumuse, et ma alati tegusten peale uute teadmiste saamist. Tehes nii olen ma investeerinud oma aega veelgi enam, mis panin uue teadmise saamisele. Raamat mida lugesin oli “Rikas isa ja vaene isa”- Robert K. Ma sain informatsioon, milliseid teadmisi ma peaksin koguma, et eelmainitud eesmärk õnnestuks.

Esimene kursus oli sellele esmaspäeval. Kursuse algul meile mainiti, et kursusest võtavad ka osa need, kes on töötukassal arvel. Kohe märkasin ma võimalust.

Just hiljuti alustasin ma oma seminaridega, mille olen loonud, et motiveerida inimesi uskuma, et kõik on võimalik momendil, mil võtate ise vastu otsuse ning selle kallal tööd teete. Ainsad asjad, mida sa läbilöömiseks vajad on eneseusk, enesekindlus ja TEGUTSEMINE! Enesekindlus ja enesesse uskumine on midagi, mis on treenitavad. Ma tean seda, sest olen ise teinud läbi selle teekonna. Kõigest paar aastat tagasi ma olin väga ebakindel ning väga tihti ülikooli poole minnes seadsin oma sammud tagasi kodu poole, sest mul oli nii palju ärevust ja kartust sees. Ma olin endale loonud illussiooni, et kõik minu ümber mõtlevad minust halba. Ma tundsin palju ärevust ja peopesad olid märjad. Kes on lugenud minu kõige esimest blogipostitust, need teavad miks. Lingi minu kõige esimesele blogipostitusele leiate siit: Ignore the noise and set your mind to succeed!

Igatahes, kui ma kuulsin, et ettevõte, kust mina oma raamatupidamise kursuseid võtan, teeb koostööd koos töötukassaga, mõtlesin, et võiksin ju ise sama teha ja ka oma kursuseid pakkuda. Pausi ajal, läksin ma rääkima raamatupidamise õpetajaga, küsisin, kuidas see välja näeb ja ta soovitas mul minna rääkima koolitusprojekti juhiga. Kursuse lõppedes ma nii tegingi. Ma rääkisin talle ära kes ma olen ja mis ma teen ning, et tunnen ka huvi töötukassaga koostööst. Ta andis mulle kontaktid ja samal päeval võtsin ma töötukassaga ühendust. Vaid korra aastas valitakse teatud koostööparnerid ja see aasta oldi seda juba tehtud ning mulle öeldi, et peaksin ootama järgmise aastani. Kolmapäeval läksin uuesti raamatupidamise kursustele ning pausi ajal tuli koolitusprojekti juht ise minu juurde küsima, et kuidas minu vestlus läks. Ma seletasin talle, mis mulle öeldi ning ta ütles, et nemad juba on koostööparnerid ja nad võivad pakkuda erinevaid koolitusi. Siis ütles ta, et on huvitatud minuga koostööd tegemast. Seega sealt avaneski teine võimalus 🙂 Kui paar aastat tagasi keegi oleks mulle öelnud, et ma ise vabatahtlikult kogun ruumi täis inimesi, et nendega jagada oma kogemust ja teadmisi, ma poleks seda uskunud. Ma poleks seda uskunud, sest viibides juba samas klassiruumis paljude inimestega oli minu jaoks midagi väga kurnavat, sest tekkis ärevus. Ma tõesti annan endale krediiti selle eest, et ma otsustasin teha muutusi , enda kallal vaeva näha ja tööd teha. MITTE MIDAGI EI MUUTU, KUI SA ISE SEDA MUUTUST EI LOO!

Lisan siia ka lingi, kust võtan raamatupidamise kursuseid, kui kellegil peaks huvi olema: companion

6.07.2017 seminar “Sammud edu poole”

19807970_1623822874294738_1120841661_o

Minu eilsel esimesel seminaril, mille ma tegin suuremale audiencile (siiani olen käinud gümnaasiumides ja see on ja jääb alati gümnaasiumite jaoks TASUTA, sest täna jagatud teadmised on toonud mulle nii palju suurepäraseid võimalusi ja ma ei soovi, et keegi läheks reaalsesse maailma, mitte teades, et nad võivad olla NEXT BIG THING, kui nad ainult seda tahavad ja endasse usuvad. Vahet pole mida ütleb keegi teine kuskil).

Umbes 30 minutit enne seminari algust, sain sõnumi inimeselt, kes korraldab TEDx Odense üritust. 1. aprillil 2017 osalesin TEDx Odense üritusel ja kohtasin teda seal ja ütlesin talle, et üks mu unistustest on ka olla TEDxi kõneleja. Hiljem olen ka temaga ühendust võtnud ja kirjutanud ning küsinud, mida see nõuab ja millised peaks olema minu sammud selle suunas. Ta andis mulle nõu ja ma pidasin seda meeles. Eile, kui ma postitasin pildi enne oma seminari algust, sain talt sõnumi:”Hi! I see you are giving a presentation today! Great! Good luck! I hope it goes well and I hope you write about it on your blog! Will we see any videos from your presentations or live streams?? Good luck and Go Go Go! ” – Tal on tekkinud minu vastu huvi JA SEE ON NIIIII VINGE!!! Minu lähituleviku plaanideks on ka luua inglise keelseid seminare, mida saab jälgide ka LIVE-is läbi interneti.

Kui ma olin avaldanud seminari toimumise aja, olid kohad täis kõigest kahe tunniga. See oli nii nii väga HEA tunne, et suutsin huvi tekitada ja et inimesed võtsid aja ja soovisid mind kuulama tulla. Ma olen nii õnnelik, et ma ei otsustanud oma unistustega oodata, et alustada oma teekonda, mis on being motivational speaker. Alles paar kuud tagasi mõtlesin, et pean olema keegi palju suurem, kui hakkan selle teema põhjal teadmisi jagama, aga kui ma mõistsin, kui palju inimesi ei tea kust alustada ja mida teha, samal ajal nähes, kuidas see kõik minu jaoks töötab ja kuidas ma olen teinud 180 kraadi sellest, kes ma olin paar aastat tagasi. Seetõttu otsustasin ma oma seminaridega kohe algust teha. Kuna mul on palju teadmisi ja päris elust ka näiteid tuua, leidsin, et ongi õige aeg. Teemad, mida ma täna õpetan ja milles teadmisi jagan on ainult need teemad, mida olen kogenud, ise praktiseerinud ning ise tulemusi näinud oma edude saavutamisel. Ma ei jaga teadmisi teemadel, millel mul endal kogemused puuduvad.

Pärast seminari lõppu jagasin ma ka laiali lehed, et koguda tagasisidet. Enne, kui ma lehed jagasin, palusin ma kõigilt, et nad oleksid täiesti ausad, sest kui saan ausat arvamust, tean ma kuidas ja mida paremaks teha. Samuti soovisin ma teada kas nad sooviksid osa võtta ka järgnevatelt seminaridelt ning kas nad soovitaksid ka sõbrale. Vastuste seas oli kõigest üks negatiivne vastus, kuid tänu sellele ma teangi kuidas muuta end paremuse poole. Iga korraga saan ma muutuda ainult paremaks siis kui ma kogun päris tagasisdet ning ei istu kodus ja ei arva, mida inimesed mult ootavad. Arvamus ja reality ei ole samad. Pidevalt tehes midagi muutume me ainult paremaks ning tagasiside abil saan ma analüüsida oma nõrke ja tugevaid külgi. AITÄH KÕIGILE, KES TE OSALESITE!! LOODAN, ET NAUTISITE SEDA SAMA PALJU KUI MINA! :))

Paljud küsivad minult, et kust ma võtan selle julguse, et sellist asja üksi ette võtta ja minna ja lihtsalt rääkida. Viimati sain ma selle küsimuse eelmine nädal ja siis taipasin, et ma isegi ei ole mõelnud hirmule või sellele, et see mind mingilmääral häiriks ja et ma midagi hirmu pärast tegemata jätaks. Kui midagi pidevalt treenid siis sellest saab lihtsalt norm.

JÄLLEGI, SEE KÕIK ON TREENITAV!! PANUSTA ENDASSE AEGA!

Minu järgmine seminar “Kuidas seada motiveerivaid eesmärke” toimub 11.07.2017, rohkem infot leiad: Kuidas Seada motiveerivaid eesmärke

13.07 toimub jälle seminar “Sammud edu poole” , sest oli palju soovijaid ja kahjuks polnud sama palju kohti. Tänase päeva jooksul postitan ka rohkem infot. Et olla kursis võid jälgida lehte: Diana Teniste

Aegajalt hakkan ka kutsuma külalisesinejaid, kes räägivad oma eduloo erinevates valdkondades! 🙂 Ülevaltoodud lehte jälgides, oled kursis järgnevate üritustega.

Eile oli ka päev, mil minu 9 aastane õde tegi läbi oma esimese 30ne päevase harjumuste loomise. nimelt 31 päeva tagasi koostasin ma talle tabeli, kus on 30 ruutu ja kuhu ta saab iga eduka päeva lõppedes teha märke. Harjumus mida ta omandama pidi oli enda järgi koristamine. 30ne päeva lõppedes sai ta endale valida meelepärase auhinna. Nii teeme me iga 30ne päeva tagant. Nüüd on tema järgnev harjumus lugeda iga päev kui üles ärkab ja kui magama läheb listi, mis talle positiivsust ja enesekindlust tekitab. Nagu: Mina Triin olen julge, Mina Triin saan kõigega hakkama, Mina Triin olen iluse, jne… Usun, et juba praegu on oluline alustada selle väikse “peapesuga”, mis ta alateadvusesse sööbiks et tulevikus temast saaks enesekindel ja edukas naine. Teine harjumus, mille omandama veel peab on 1 lehekülje omal vabal valikul raamatu lugemine.

19840273_1623822714294754_1039300106_o See on minu väikse õe Triinu esimene harjumuse tabel, mille ta on lõpule viinud (muidugi enda järgi koristamist peab jätkama ning see harjumus peab jääma)

Igapäevases suhtluses ma üritan temale vaikselt sisse süstida, et alati tuleb proovida ja küsida ja kui vastuseks tuleb ei, siis viisakalt põhjendust küsida ja kesktee leida. Paljud meist saavad juba ebakindluse kaasa kodust, sest vanemad tavaliselt ütlevad EI lastele ilma põhjendust andmata. Sellega võtate te ära lapse läbirääkimise oskuse ning julguse elus ja elult küsida. Triinule ma olen öelnud, et ei vastuse korral ei tohi nutta vaid jääda rahulikuks ja küsida põhjust ning paluda leida kesktee. Suurt rolli mängib siin ka see, kuidas vanem sellesse suhtub.

Meil ei ole vahest õrna aimugi kui suurt rolli me teiste elus mängime. Mõtle kuidas saad sina mõjutada kedagi positiivselt, et sellest jälg jääks! Oled sa lapsevanem, õde, vend, tütar või hea sõber 🙂

ENGLISH 

This week started off real good. I started with bookkeeping courses in order to have more knowledge how to create success in business and also how to create a passive income. I have created myself a sort of a habit to always act after receiving a new knowledge. By doing that, I put this time while I learned this knowledge to matter even more. I finished the book “Rich dad and Poor dad”- Robert K. where I got information in what topics I should educate myself in order to succeed in above mentioned.

My first bookkeeping course was on this Monday. At the start of the course was told that there are also participating people who come through unemployment center. Immediately I started to think and see the opportunity there.

I just started with my own seminars that I build up in order to motivate people and let them know that everything is possible the moment they decide and work with themselves in this matter. The only things you need is courage, self-confidence and action. Having a courage and self-confidence is something that can be trained. This is a skill that can be trained. I know this, because I have done the road with it. Just few years ago I often half way to the University decided to walk back home, because I got too much anxiety. I had created in my own head so many fears that all people looking at me and thinking all the possible bad things. My palms were always sweaty and I was so overwhelmed by the feeling of being in the same room with many people, because I had created myself this illusion and picture that I am nothing. Who has been reading my first blog post will understand why those thoughts were taking over my head (link to my first blog post: Ignore the noise and set your mind to succeed! )

Anyway, when I heard that the company where I take my bookkeeping courses is also co-operating with unemployment center, I started to think I could do the same. During the brake time I went to talk with the head of the office and I asked how do they co-operate. I told her my story and what kind of courses/seminars/workshops I am doing and that I am also interested of this kind of co-operation. She gave me the contacts and I called them the same day. From the unemployment center I got the answer, that this year they have already selected the plan and courses and that I need to wait until next year to apply for it. On Wednesday I had my second bookkeeping course and this time the head of the office came to me herself and asked how did my talk went. I explained her what I got told and she told me that they already co-operate with them and they can offer different courses and they are interested to discuss how this could look if we would co-operate with each other. So there are always the ways :)) If few years ago someone would have told me that I, with my own free will going to gather a group of people to share with them my knowledge and little success story, I would not have believed this, since it was already emotionally difficult to study in same room with many people. I am so happy about this moment when I decided to take things in my hand and understood that nothing will not change if I don’t work towards it.

Here is the link to the company where I take my bookkeeping courses (it is in Tallinn, Estonia): companion koolitused

6.07.2017 seminar ” Steps towards success”

19807970_1623822874294738_1120841661_o

About my Yesterdays first seminar that I did for a larger audience (So far I have been going to gymnasiums and it is and will stay ALWAYS FREE for gymnasiums, because the knowledge I share today has been bringing me so many awesome opportunities and I do not want anyone to go to real world without knowing that they CAN BE THE NEXT BIG THING IF THEY ONLY WANT IT AND BELIEVE IN THEMSELVES, NO MATTER WHAT SOMEONE ELSE IS TELLING YOU!!!).

About 30 minutes before my seminar got started I received a message from a man that organizes TEDx Odense event. In 1st of April 2017 I was participating in TEDx Odense event and I met him there and I told him that one of my dreams is also to be speaker in TEDx. Later on I have been also contacting and writing to him and asking what that requires and what should be my steps towards it. He gave me advice and I kept it in mind. Yesterday when I posted a picture before my event started, I received a message from him : “Hi! I see you are giving a presentation today! Great! Good luck! I hope it goes well and I hope you write about it on your blog! Will we see any videos from your presentations or live streams?? Good luck and Go Go Go! ” – I got his interest and that is AWESOME!!!!! I sure will have presentations also in English and will record it in nearest future.

When I posted an announcement about my yesterdays seminar, the spots were filled within 2 hours. That was so so so GREAT feeling to be able to cause this interest that people actually take their time to come and listen me. I am so happy that I did not decide to wait with my dream to start my journey to become a motivational speaker. Only couple of months ago I thought I need to be so much bigger before I will start to give speeches myself, but when I realised how many people are lost and same time seeing how it all works out for me and how really truly I can say I have made a 180 degree turn in matter of how I perceive life, opportunities and myself, I decided to go for it NOW. I already have this knowledge how to practise and work with yourself in order to become a better version of YOURSLEF and to live much happier life. The things what I talk about today are only the things I have experienced and do myself. I don’t talk about anything that I don’t practise myself or have no experience.

After the seminar ended I gathered the feedback. Before I handed the feedback sheets I asked kindly everyone to be totally honest, because by receiving honest opinion without sugar coding anything, only then I can see what and how to make better. There were also questions like would they like to participate in upcoming seminars and would they suggest it to a friend. There was only one negative answer and I learn from this! I believe I got started with it just in right time, I have gone it through myself and now if I wanna reach the mountains, I need to be out there, go out there and gather all kind of feedback and to constantly improve myself by continuing learning from the best, my experience and analysing my own strengths and weaknesses. I am happy I did not wait longer time to get started with it by just sitting and assuming what people would like or how do they get motivated or how should I be. Thanks to the people that participate and come there I can also grow as a person and analyse the real results. THANK YOU EVERYONE FOR COMING, I HOPE YOU ENJOYD IT AS MUCH AS I DID! 🙂

Many people ask me how I just have this courage that I just go and start and do. And with this question ask yourself how you can not have it and miss so many great things from life? Just last week I was asked this and at that moment I realised WOW I have not even been thinking about being afraid of this or having doubts about it because of fear.

This all is something that can be trained. Eventually you will think when people ask this question how you have the courage? You just think but that is normal it really just becomes the norm if you PRACTISE, PRACTISE, PRACTISE and WORK ON IT!

On Tuesday 11.07.2017 I have my next seminar “How to set motivating goals” find more info : How to set motivating GOALS

There is more 6 seats available

On Thursday 13.07.2017 I will have another seminar about the same topic “Steps towards Success” Because there were so many people wanting to participate but everything was full. During today I will post more information about the event, follow the page to stay informed: Diana Teniste

I will also invite once in a while different people in different fields, that can help you to network or get the needed knowledge! So keep an eye on the page 🙂

Yesterday was also a day when my little 9 years old sister completed with her challenge that I created for her. She had a table where at the end of the day she can make a gross if the requirement is filled. She was messy, so the first thing to gain was to always clean after herself. She accomplished it and got her chosen reward. Today I created her another 30 day challenge where she needs to every morning and every evening read a positive list about herself. I want her to always feel confident and that is why I am already now trying to “brainwash her”  :)))))) + to read every day 1 page of her chosen book. But she does need still to continue to clean after herself, that needs to be a norm. I have a five years old brother also and the moment he will understand his surroundings more I will plan to start with him also.

19840273_1623822714294754_1039300106_o The 30 day habit creation table, that I created for my little sister Triin 🙂

Much of our insecurities also come from our childhood and from parents. Many parents often, when they say no to a child and without no explanation for it, you kill the child skill in future to negotiate and the courage to ask. So I always tell my sister if she receives a no, not to cry and think that everything is over. I say her to stay calm and ask nicely could she have an explanation so that she would understand why something is not allowed or possible at that moment and could have the possibility to find a middle way for everyone.

So think and perceive how do you effect or can effect people that surround you 🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s