Sinust ei saa see, kes sa tahad, vaid sinust saab see, kes sa oled! You are not going to become who you want. You will become who you are!

ENGLISH VERSION YOU CAN FIND BELOW.

Sinust ei saa see, kes sa tahad, vaid see kes sa oled- Mida see lause tähendab?

Paljud meist unistavad edukusest ja võimsast elust. Kui paljud aga reaalselt meist igapäev ka sellepoole püüdlevad ning eduks vajalikku praktiseerivad? Ja mis asi on edukus? Mis on õnn? Mida tähendab õnnelik olemine? Ma usun, et pea enamik inimesi jälgib sotsiaal meedias teiste jõukamate tegemisi. Pilte, kuidas sõidetakse ilusate autodega, elatakse ilusates majades, käidakse luksus reisidel ning neil justkui tundub ideaalne elu. Tavaliselt just vaadataksegi pildid ära, tuntakse kadetust ja mõeldakse, et nii lahe elu. See tundub kättesaamatu ning seetõttu ei hakata isegi mõtlema, et kuidas endale luua just selline elu, kus sa ei peaks olema vaatleja, vaid saaksid ise seda kõike kogeda.

Enamik inimesi peale piltide vaatamist ei anna endale isegi mõttes võimalust, et ka ise võiks nii elada. Liigutakse sujuvalt edasi kas telekat vaatama või võileiba tegema. Ja kui keegi kõrval olija ütleks see moment, et miks me nii ei ela, siis vastuseks ikka “selline asi pole võimalik”, “ma ei tea kust alustada”, “sellist elu saavad elada vaid õnnelikud”, “meie ei sündinud sellisesse keskkonda, et uhket elu elada”, “ma kardan, et ei saa hakkama”, jne. Vabandusi leidub mitmeid. Kuid kas olete mõelnud, et see keegi, kes elab ja teeb seda kõike vägevat, et ka tema on kuskilt alustanud? Kõik mida edukuseks vaja läheb on sammude planeerimist. Õigete sammude planeerimist. Õigeid samme saab planeerida, vaid siis kui olete ebaõnnestunud. Ebaõnnestumine tähendab ainult edasi liikumist. Mitmel korral olete te teinud midagi eismest korda ning see on kohe välja tulnud? Ma olen kindel, et enamik ettevõtmised või oskused, mida esimest korda me õpime või teeme ei tule kohe esimesel korral nii välja nagu me ootame või nagu peaks. Ebaõnnestumine ongi õppimine!

See, et ei teata mida teha või kuidas teha see on kõigest ettekääne, miks mitte algust teha. Kõigest ettekääne, miks end välja rääkida olukorrast kus me end nii mugavalt ei tunne, välja rääkida end situatsioonist, kus me võime silmitsi seista läbikukkumisega. Kõige naljakam on see, et me vaatame üles edukatele inimestele ning mõtleme “kui targad” tegelikkus on aga see, et need samad edukad inimesed on jõudnud just nii kaugele seetõttu, et nende mõtteviis on treenitud neid teenima. Nad on alateadvuse treeninud nii, et oma hirmudele minnakse vastu ja läbikukkumistest õpitakse, mitte ei lasta sel end defineerida ning tegutsemist lõpetada. Kui palju edu lugusi olete kuulnud, mis ülepäeva sündisid? Neid on oluliselt vähem, kui neid lugusi, kus edukad inimesed räägivad, et ei tohi alla anda, ei tohi võtta “ei” vastuseks.

Päevast päeva näen ma inimeste käitumismallis olukordi, kus võimalustel lihtsalt lastakse käest minna eneselegi märkamata. Ainult sellepärast, et on loodud selline harjumus, et mitte lõpuni välja minna või isegi ei märgata just seda võimalust, mis võib kaotsi minna ühe hetke või otsuse pärast. Toon ühe näite siinkohal. Hiljuti üks minu lapsepõlve sõbranna kolis tagasi Eesti elama, eile istusime selle sama sõbrannaga restoranis ning ta rääkis, kuidas talle see atmosfäär meeldib ning talle väga meeldiks seal töötada koolikõrvalt, mida ta septembris alustab. Ta küsis ettekandjalt kas juhataja on kohal ning ettekandja ütles, et ja ta võib ta kutsuda meie lauda. Sõbranna seepeale ütles, et ei ole vaja, ta võib ka kõigest emaili saata, et ta teab kui kiire on tavaliselt juhatajatel. Ettekandja ju ise pakkus, et saab kutsuda, kuid sõbranna ikka otsustas, et pakub, et võib ka emailile lihtsalt kirjutada. Ma ütlesin talle, et parem ikka kui kohale tuleb. See sama juhataja saab arvatavasti mitmeid emaile töökoha soovijatelt ning ilma otsesese kontaktita oleks ta kõigest järgmine CV kandideerijate kuhjas. Juhataja tuli lauda, sõbranna rääkis, millisest positsioonist on huvitatud ning talle öeldi, et võib tulla vestlusele.

Siin mõelge, milliseid otsuseid sina igapäevaselt teed? Kas sa märkad kõiki võimalusi enda ümber? Kas sa oskad neist kinni krabada? Kui palju sa päevas ettekäändeid tood, et mitte algust teha millegi uuega? Kui palju sa oled lasknud end ümber rääkida mõnel pereliikmel või sõbral, et oma unistust ellu viia? Minu sõbranna näitel, kas sa ise teed samasuguseid väikseid “vigu” igapäevases elus, mis sinu võimalust edasi liikumiseks vähendada võiks?

Oled sa kuulnud seda ütlust, et “universum töötab meie jaoks”. Kui oled oma mõtteviisi ja alateadvust treeninud edu suunas, siis tundub nagu universum tegelikult tookski sulle kõik. Tegelikult ei ole see universum, mis toob, lihtsalt sina ise hakkad märkama võimalusi ning looma võimalusi endale edasi liikumiseks ja oma unistuste poole püüdlemiseks. EI, UNIVERSUM EI TÖÖTA NII, ET SA AINULT MÕTLED JA UNISTAD NING EI TEGUTSE. SINA LOODKI ISE OMA ENDA UNIVERSUMI, KUS SA ISE VÕIMALUSI ENDALE LOOD JA NEID MÄRKAD. See kõik hakkab just nendest väikestest harjumustest ja igapäevastest käitumismallidest. Mõtle kasvõi minu eeltoodud sõbranna näite peale.

Kui ma oma seminare korraldama hakkasin, siis keegi kirjutas mulle ja küsis kas see päriselt ka toimib või on see kõigest raha teenimise võimalus? Lisaks oma seminaride ja ürituste korraldamisele, ma käin täiesti tasuta gümnaasiumites andmas loenguid just sellel samal teemal, sest ma ei soovi, et noored kogeksid seda sama, mida mina kõigest paar aastat tagasi. Ma soovin, et kõik teaksid, et meil kõigil on ühesugused võimalused siin elus. 

Lõpuks sooviksin Sulle lugeja veel öelda, et ära valeta endale öeldes, et see miski on sinu unistus või eesmärk, kui sellest unistamine sul silma märjaks ei võta või südant tuksuma ei pane. Eesmärgid, mis ei ole loodud just sind valdavate emotsioonide ja tunnete põhjal, ei ole sinu tõelised eesmärgid. Need on kõigest eesmärgid, mida oled endale seadnud, sest rohkemat sa ei julge. Tihti jäävad need eesmärgid ka saavutamata, mis silma märjaks ei võta või südant tuksuma ei pane, sest need ei ole lihtsalt sinu enda silmis väärt tegema rohkem, üles ärkama varem või loobuma millestki, mis sind takistab oma eesmärgini jõudmisel.

Nagu esimeses blogpostituses, kus ma kirjutasin, kuidas olen täna jõudnud siia kus ma olen minu esimene blogipostitus, mainisin, et mind ei peetud kunagi kõige targemaks. Nüüd käin ma loenguid andmas edukuse teemadel gümnaasiumites, kus ma poleks kunagi ise sisse saanud ning eelmisel nädalal mulle öeldi “Oleksin mina sinu vanuselt nii tark olnud, oleksin ma hetkel hoopis kuskil mujal”. Ja mis ongi selle kõige juures AMAZING, et ma pole kõige targem, vaid ma olen lihtsalt julgem kui enamik inimesi ja ENESEKINDLAM. Ma tean, et kui keegi saab elada sellist elu, mis minul südame põksuma paneb ja silma märjaks võtab, kui sellele mõtlen, siis saan ka seda mina!! Siin ei ole ühtegi põhjust miks ma ei saaks VÕI MIKS SINA EI SAAKS! SINA ISE OLED PÕHJUS MIKS KÕIK JUHTUB! Ära tee oma elu nii lihtsaks, et see muutuks hiljem raskeks. Ela oma elu see hetk raskelt, kus sa paned täiega, lähed vastu uutele väljakutsetele ning treenid end võitma ja õppima kaotustest ning edasi minema ja SU ELU SAAB OLEMA LIHTNE!

“Surnuaed on kõige rikkam koht maailmas, sest see on see koht, kus sa leiad kõik täide viimata unistused ja kirjutamata raamatud, laulud, mida kunagi ei kirjutatud, leiutised, mida kunagi ei leiutatud, ravimid, mida kunagi ei avastatud, seda kõik sellepärast, et keegi oli liiga hirmul, et oma unistust ellu viia!”- Les Brown

Minu järgmine üritus “Eduka Elu Häkid 2” on 7ndal Septembril lingi ürituse informatsiooni ja registreerimise kohta leiad siit Eduka Elu Häkid 2  üritus toimub Kuusk Hernesto kohvikus

Siin on mõned pildid tagasisidest meie eelmiselt “Eduka Elu Häkid” ürituselt ja ka mõned pildid

 

 

21082909_1491602517567333_3316939755614334474_o21034455_1492671114127140_4541922320766177243_n

Septembri lõpus algab ka Brain Camp, kuhu kümne liikmeliste gruppidena tullakse iga nädalasele kohtumisele, et :

  • Koguda motivatsiooni
  • Treenida enesekindlust
  • Paneme kokku sinu iga nädalased sammud, mida pead ette võtma, et oma suurtematele unistustele lähemale jõuda (sisaldab reaalset plaani ning praktilist tööd)
  • Keskkond- On oluline end panna keskkonda, mis aitab su enesearengule kaasa
  • Harjumuste kujundamine
  • Sinu huvide põhjal SUURTE ideedega alguse tegemine

TREENI OMA AJU SIND TEENIMA! ÄRA RAISKA AEGA ETTEKÄÄNETE LOOMISELE, PANE OMA AEG VÕIMALUSTE LOOMISELE!!!

Huvi korral jälgi Diana Teniste

Facebooki lehte, kuhu peatselt postitatakse rohem infot algavast Brain Camp-ist või saada email: tenistediana@gmail.com

Edu nõuab järjepidevust. Eduka ja mitte eduka inimese vahe on see, et nemad liiguvad edasi ka päevadel kui “elu” juhtub, mitte ainult neil päevil, mil kõik hea on. Me võime silmitsi seista väga jubedate situatsioonidega, seda kutsutaksegi eluks. See kuidas sa kohaneda nendega oskad, see on oluline! 

Suur aitäh Mariel Pähkel ilusa blogipostituse eest, kus oma kogemusest rääkisid! 🙂 Mariel-i postituse leiate siit

ENGLISH VERSION

You will not become who you want, You will become who you are- What this sentence means?

So many of us dreaming about the successful life. But how many of us really working towards it? And what successful life means? What happiness means? What is being happy? I am sure most of us are following in social media wealthy people who are living the life we dream about. Beautiful cars, houses, luxury travels that all seems so perfect to us. Commonly people just watch those pictures, they feel maybe jealousy, dreaming to have it themselves, but because it seems so unreachable then most of you will not even proceed with the thoughts of “How can I make it happen for myself”?

If someone next to you would ask while you are looking the pictures “Why don’t you live like this if you want it?” then probably most people would answer “that is not possible for me”, ” I don’t know where to get started”, “This life is only for the chosen ones”, “I did not born in an environment to make it happen” and those excuses, EXACTLY excuses will go on and on and on. And yes you are right, all those excuses can be right if you let them to! And you are letting them to be right the moment you are thinking like that! That someone who you are now looking up to, also he/she started from somewhere. She/He did not say I am not made of it, he/she did not even think like this. All you need is an action, failure where to learn and to plan your next right steps to take. Failure iS AWESOME that shows you are moving and doing something new, you are learning.

Some people say simply ” I don’t know what to do, I don’t know what I want” it is another commonly used excuses why to talk yourself out of the situation where you could do something more or something extra. You see, our brain is designed to talk us out from the situations that can cause us uncomfortable feelings. We are so quick to say no “it is not possible” when have not even tried or have tried just few times. If you really don’t know what to do then think what kind of skill or knowledge would you like to gain? Put at least 1 hour per day to this skill or knowledge that you are trying to gain. At least you are moving. Little small steps are the ones that will take you forward. It is better than to do nothing.

Those small little habits that we have in our everyday life and the things we do without noticing are the ones that makes us to let the opportunities go. I have an example, just recently I sat in a restaurant with my childhood friend who just also moved back to Estonia. She said she liked the restaurant and she would like to even work there next to her studies that she is starting from September. So she asked from the waitress the contacts of the head manager and the waitress told that the head manager can come to our table. In this moment my friend told no, I just need email, I know managers are busy and I don’t wanna disturb. I said to her no let the manager come to the table. It is better to have a personal contact otherwise she would just be another CV next to other applications. This very little moment could have a big impact. Manager came to the table and was interested to have an interview with my friend so she proceeds.

Now think: What kind of decisions are you daily making? Are you missing opportunities if you think back? How many excuses per day are you bringing why not to make a start towards your DREAM? How many chances you are blocking? Which kind of habits do you have that are not letting you to proceed with your dream? When did you last time let someone to talk you out from something that you desired to do?

Have you heard of the law of attraction? Where it says how we attract what we want and dream? How universe will make it happen? The moment you train your brain to serve you, it feels like really all you need comes on your way. AND NO IT IS NOT THE UNIVERSE, IT IS YOU, BECAUSE YOU HAVE LEARNED TO SEE AND CREATE THE OPORTUNITIES AND TO USE THEM! Think about the sample I mentioned about my friend. Those little everyday steps and habits are the ones that will take us closer to the bigger ones.

Like in my first blogpost I mentioned, I have never been considered as the smartest one or someone very smart, now I am teaching success lessons in gymnasiums that I was not accepted to go to study, I am invited to create events to gather intellectual people and just few days ago I was told “If I would have been same smart as you now, I would have been now already more far”. The man who told me that is wealthy and doing very good in life. As a matter of fact he was the husband of the cafe owner who invited me to perform “Successful Life Hacks” event. And the AMAZING thing is, that I am not the smartest, I have just understood what is important for moving up and proceeding further. I have discovered the greatness in me. If someone else can live this life about what I dream and have a tear in my eye and make me so emotional then why can not I? I can not find any reason. There is no reason. I CAN AND I WILL.  SO CAN YOU!! If this goal that you have set yourself will not take a tear in your eye or will not make you emotional while you are dreaming about it then IT IS NOT YOUR DREAM, don’t fool yourself chasing something that you now think you can have. YOU CAN HAVE ANYTHING WHEN YOU DECIDE AND MAKE A PLAN HOW. People they usually fail because they are not setting goals, that would motivate them enough, if your goal is not making you emotional then most likely you will not put an effort to get out of bed earlier, to learn something new, to put yourself out of your comfort zone, because it is simply not worth it!

Today I am doing seminars in successful mindset and habits topics in Estonia. If you are someone who is living in Estonia and is not speaking Estonian, but would like to participate in seminars, then let me know and if there are many of those who are interested, I will start to give them also in English! 🙂

“The graveyard is the richest place on earth, because it is here that you will find all the hopes and dreams that were never fulfilled, the books that were never written, the songs that were never sung, the inventions that were never shared, the cures that were never discovered, all because someone was too afraid to take that first step, keep with the problem, or determined to carry our their dream.”

― Les Brown

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s