Mugavustsoonist lahkudes juhtuvad kõige paremad asjad! When coming out of comfort-zone, all the FUN happens!

English version is below. 

Eelmisel nädalal toimus “Eduka Elu häkid 2” üritus. Üritust olen korraldanud, et reaalselt inimesed saaksid neid nippe ja häkke, mida tegelikult läheb edukaks ja õnnelikuks eluks vaja.

Pildid Eduka elu häkid 2 üritusest

21534468_1690874230922935_128396208_o

Üritustel üritan luua ma inimestele just neid “ahha” momente, mis mängulisel teel näitavad, kuidas enamik igapäevaselt mõtleb ja käitub ning kui palju end tegelikult piiratakse oma mõtetega ja kui paljud neist mõtetest eksisteerivad ainult Sinu enda peas.

Seekord sai räägitud teemadel, kuidas meie enda tõde ja arvamused mõjutavad seda, kuidas me igapäevaselt käitume ning mida me enda ümber märkame. Kui mõelda ainult negatiivseid mõtteid  “ma ei saa, sest…” siis lahendusi ei tulegi, sest juba enda peas keskendutakse, et luua vabandusi miks ei suudeta midagi teha. Me märkame enda ümber ainult seda, millele me oma aju ja mõtted oleme suunanud. Olete pannud tähele, et kui näiteks mõtlete teatud autost siis ühtäkki tundub nagu terve linn sõidaks selle sama autoga. Tegelikult Sinu aju lihtsalt märkab seda, sest sa oled oma mõtted sellele suunanud. Samamoodi on ka võimalustega. Kui sa mõtled positiivselt ning vabanduste asemel otsid väljapääsu, siis tõenöoliselt vastused ka tulevad, sa ise ju töötad selle suunas sa ise ju otsid väljapääsu. See ongi kõik otsuse tegemine ja vastu võtmine. Otsusta mida sa soovid ja hakka planeerima. Muidugi tuleb palju ootamatut elus ette, siis pead sa lihtsalt oskama kohaneda situatsiooniga ja ainult edasi pürgima! Me tihti ootame, et keegi meile teatud asju karanteeriks, aga tihti me ei suuda iseendalegi midagi karanteerida. Lõpeta vabanduste toomine ja teistes süü otsimine. Sellega sa kannatad vaid ise.

Ma arvan, et enamus on kuulnud sellest lausest, et universum töötabki ja ta justkui toobki kõik asjad minuni. Nagu keegi kuskil oleks ja loeks meie mõtteid. Tegelikult see keegi oleme meie ise. Nagu eelnevalt mainitud, et nii nagu sa oled oma aju programeerinud, siis seda sa ka enda ümber märkad. Ära tõlgenda seda universumit endale kui midagi sellist, kus sa pead ainult mõtlema ja siis kõik äkki juhtub. Kõik algab meie mõttetest muidugi, sest nii nagu me end tunneme ja nii nagu me endist arvame nii me ka võimalustele vastu astume ja neist kinni haarame ja neid märkame. Mõtteviis on algus, mõtteviisist sa saad julguse, motivatsiooni, enesekindluse ja usu, et sa suudad teha midagi rohkemat elus. Kui sul on mõtteviis paigas, siis tuleb hakata tegutsema. Igapäevaselt end panna olukordadesse, mis Sind ENNAST edasi viivad.

Viimati toimunud üritusel koostasin ma osalejate seas kaks meeskonda, meeskond 1 ja meeskond 2. Kui ürituse ajal lõin käsi kokku ühe korra, siis meeskond number 1 pidi immiteerima ameerika jalgpalli ning viskama palli oma meeskonnakaaslase kätte ja hõiskama VÄRAV! Kui lõin käsi kokku kaks korda, siis meeskond number 2 pidi immiteerima korvpalli ning kui meeskonnakaaslasele, kes korvi moodustas kätega, seda palli visati, siis pidi hõiskama MA SAIN HAKKAMA! Algul oldi tagasihoidlikud ning hõiskamise asemel pigem öeldi seda sõna, ürituse keskel muutus see kõik juba elavamaks, sest mõelge ise, minnes vastu oma kõige suuremale unistusele kas sa lähed seda tegema pool kõvalt? Kui sa reaalselt tunned võidu hetke elus kuidas sa reageerid?

Kui esimene mäng oli mängitud, küsisin ma osalejatelt kui paljud end tobedatena tundsid või arvasid, et keegi teine seal ruumis vaatab neid imelikult nagu ikka sain vatsuseks mõnelt, et nii arvati. Kui ma küsisin, et kui paljud tegelikult ka seda mõtlesid, et kuidas keegi sel hetkel välja näeb või tundub, siis vastuseks oli, et mitte keegi. Jällegi näide, et meie reaalsus, mis eksisteerib meie peas ning tihti ehk ei lase meil võtta samme paremuse suunas ei pruugi olla kellegi teise reaalsus ega tegelikkus. Kui me asja nii kaugele saime, et reaalselt mõeldi selle võidu tunde peale ning hõiskama hakati mängu keskel, siis oli kõigil väga lõbus ja nauditi. See niiöelda tobe mäng muutus just väga lahedaks, sest seda hakati vaatama teise pilguga. Mis kõige olulisem, kõik JÄID ELLU! 🙂 Tihti me mõtleme olukorrad ja situatsioonid hullemaks kui nad on. SEE MILLELE ME KESKENDUME, SEDA ME KA MÄRKAME! KÕIK HAKKAB SINU ENDA PEAST!

Üks osalejatest on ka hetke eelmise ürituse mängust jäädvustanud:

Tulemas on ka teinegi Eduka elu häkid üritus info leiad siit. Pidage meeles, et kõik mis sa teed, teed vaid endale (nagu Eda Ines Etti laulus 🙂 ). Lihtne on kurta, lihtne on öelda ja mõelda, et ei saa ja lihtne on olla depressioonis, seda on KÕIGIL lihtne teha. Mis ei ole lihtne on edasi minna ja tegutseda, vahet pole, mis elu toob ning olenamata hetke emotsioonist.

Eduka elu häkid 2 tagasiside

21469820_1691359070874451_226586374_n21623917_1694368747240150_508765597_n

21618307_1694368750573483_544482646_o

Jälgides Diana Teniste Facebooki lehte, Oled kursis ka edaspidiste ürituste ja tegemistega! 🙂

ENGLISH VERSION

Last week I had another event called “Successful life hacks 3” where through the games and surprising  “ahha” moments I let people to see how their daily smallest decisions can and will affect the outcome of their day and in longer perspective their life.

Pictures of the event

 

This time we discussed what is the truth and the reality. How the truth and the reality in our head affects going towards or noticing the possibilities and opportunities that we have daily. If your mind is programmed “I can not do this, because…” Then you are right. You can not, because this is the only thing you are focusing on. If your mind is programmed to search and find the ways then you most likely find and see them, because this is what you are looking for, this is what you are focusing. Have you realised that for example if you have this one thing in mind, lets say a car, if you think all day about certain car or you have in your mind to buy a certain car, then all of a sudden you see like everyone have that car. It feels like this because you have that car in your mind so you will recognise and see what you are focused on. Be careful what you are focusing on!

I am sure you have heard the saying like the universe helps or all of a sudden I feel like universe is reading my thoughts and brings me all I can think of. Many people are translating it in a way like that they only need to think and then all will come. Actually this universe is yourself. Nobody is not reading your thoughts, the moment you decide I will be confident, I will get that job, I will seek for a solution, I can do it, I have possibilities or I will find possibilities- in that very moment your brain will start to find and see it all! The mindset, SUCCESSFUL mindset is what ALL those people who are doing well in life has in common. It is something you can work with, you can have and learn. It is a skill that everyone can develop the moment they decide and understand that complaining, depression and any other bad situation will not change if something will not change in your head and the way you see and take things. We often ask people to give us guarantees, but we fail daily of giving guarantees to ourselves.

On my previous event/seminar that I had, I created two teams 1 and 2. If I randomly during the seminar clapped one time then team nr 1 needed to stand up and immediate American football and when they threw the ball they needed to yell GOAL out loud, like a winning moment. When I clapped twice then team nr 2 needed to immediate basketball game and when they threw the ball they needed to yell I DID IT! At first many were shy, but during the event we got it running awesomely. With that I wanted to show that ones we are coming out of our comfort zone then all the fun happens and also to let them have the taste how accomplishment feels “Winning moment”+ that no matter how ridiculous they feel, then others who looking it from the side, does not think of them like that. And most important THEY DID NOT DIE! 🙂

One of the participants also filmed a little part of the game

 

We all can do anything that our mind is capable to think of and dream of. Put the action behind this all and you will see! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s