Kuidas me saame oma mõtetega mõjutada oma kogemust elus?/How we can affect our experience in life with the mindset?

IN ENGLISH BELOW

Kuidas me saame oma mõtetega muuta oma kogemust elus?

Hiljuti osalesin ma üritusel Nordic Business Forum 2017, kus osales 7500 inimest. Ürituselt sain ma palju häid tutvusi ja kuulda ka selliste tuntud inimeste ideid, kes Business Forumil esinesid nagu Will Smith, Sir Richard Branson, Nick Vujicic ja palju teisi inspireerivaid inimesi. Mulle jäi meelde, kuidas Will Smith rääkis, kuidas ta kartis kui talle pakuti rolli mängimaks Muhammad Ali. Ta kartis, et ta ei ole piisavalt hea selle rolli jaoks. Ma olen kindel, et nii mõnigi, kes seda hetkel loeb on hämmingus. Mina olin. Will Smith on minu jaoks üks parimaid näitlejaid üldse. Ta ei võtnud algul rolli vastu, kuid kui Muhammad Ali teda isiklikult palus, siis otsustas ta rolli vastu võtta. Tulemus oli nii hea, et Will oli isegi nobeli preemia üks kanditaatidest. Aga see oli järekordne kinnitus, et meil kõigil on omad hirmud vahet pole kes me oleme ja me enamasti muretseme ja kardame asju, mida pole isegi veel juhtunud ning seetõttu laseme me tihti mööda võimalusi, millest võib saada midagi võimast. Mulle jäi meelde üks hea lause, mida Will ütles: “Kui ma küpsetan koogi, mis ei tule välja, siis saab sellest pudding. Ebaõnnestumistest võivad sündida kõige vägevamad asjad”! Iga järgnev situatsioon ja olukord on täpselt nii nagu meie otsustame sellest mõelda ning sellele reageerida.

21766780_1522511887809729_405423609766215208_n

Üritusel esines ka veel noor poiss, kes on pime ning mängib klaverit. Sellised inimesed on ehe näide sellest, et KÕIK on võimalik, kui seda tahta ning kui selleks võimalused leida. Vabandusi on leida palju lihtsam, kui lahendusi. Kõik saavad vabanduste otsimisega hakkama. AGA KA KÕIK SAAVAD LAHENDUSTE OTSIMISEGA HAKKAMA, KUI VÕTTA VASTU OTSUS LEIDA LAHENUDS!

 

See on tõsiselt VÕRRATU, milleks me oleme suutelised, kui meil on seda soodustav mõtteviis.

Ma mõtlen tagasi sellele ühele hetkele, kus mul oli valida kas ma lähen lihtsama vastupanu teed süüdistan ja mõtlen et kõik on raske või ma hakkan väga väikeste sammudega enesega tegelema. Tol hetkel ei teadnud ma oma kindlat eesmärki, kes on minu kõige esimest blogi postitust lugenud, see teab, kust ma alustasin ning kui tume teatud eluhetk minu jaoks kõik oli ja kui totaalselt teistsugune ja erinev on kõik tänasel päeval, sest ma tahtsin paremat. Minu kogemus elus on tänasel päeval nii palju erinev sellest, kui see oli kõigest kolm aastat tagasi.

Nagu mainitud ka varasemates blogi postitustest, siis mind kooliajal ei koheldud, kui kedagi “tarka”, kuid tänasel päeval ma käin loenguid andmas koolides, kuhu mind sisse ei võetud ning mind kutsuti rääkima ka 700 noore ette 1.11.2017 toimuvale üritusele Jõhvi
kontserdimajas, Ida-Viru noorte karjäärikonverentsil „Julgelt tulevikku 2017“, mida korraldab Ida-Virumaa Rajaleidja keskus koostöös
Euroopa Parlamendi infobürooga Eestis. Ning hiljuti sain ka kutse esineda Eesti ettevõtjate ees. VÄGEV!

Nordic Business Forum 2017 toimus Soomes ning seal tutvusin ma Soome neuroteadlasega, Taina Haukka, kellega hakkame tegema lähitulevikus koostööd. Ta oskab täpselt seletada miks me teeme mida me teeme ning kuidas me saama oma aju tööd enda kasuks teadlikult pöörata. Kõik, kes on liitunud Brain Camp koolitustega on õppesessioon Taniaga juba hinna sees. Mul endal on igapäevaselt ikka uskumatu tunne, kui saan tunnustust kohtadest ja inimestelt, kelle ja mille vääriliseks ma end ei pidanud kõigest kolm aastat tagasi. Kuni muutsin oma suhtumist ja sain aru, et MA VÄÄRIN MA SAAN JA MA TEEN!

Rohkem Brain Camp-ist /Aju laager:

Et aidata ka Sinul oma mõtteviisi treenida ning ka Sinule personaalset plaani kokku panna, mis aitaks Sind ligemale Sinu eesmärkidele, siis olen loonud BrainCamp-i/ Aju laager

 bc tumedal www.braincamp.ee (veebileht on valmimisel) Facebooki leht: braincamp eesti

Need, kes käivad seminaridel, mis räägivad just motivatsiooni ja mõtteviisi teemadel, teavad, et tavaliselt kestab sealt saadud tunne heal juhul kaks päeva ning siis jälle elu juhtub ja me räägime end välja olukordadest, mis meid edasi viiks. Tuntakse tunnet, et ei tea kust alustada, mida täpselt teha ning kuidas rõõmu tunda ka pragusest hetkest. Me raiskame nii palju oma aega oma elus, pannes oma õnnetunde ootele või pannes kedagi teist oma elukeskmeks.

Brain Camp igakuine treening laager, kus iga nädal on erinevad teemad, mis on olulised õnneliku ning eduka elu saavutamiseks.

Mida sa sellest saad:

– Iga nädal Sinule isiklikult koostatud plaan eesmärkide saavutamiseks
– Enesekindlust treenida

-Harjumuste kujundamine
– Õpid Avaramalt mõtlema ning osata märgata võimalusi enda ümber igapäevaselt. Me oleme igapäev võimaluste keskel, kuid kui me ei ole end õpetanud neid märkama, siis laseme me need mööda ja meie tegelik täis pontesiaal jääb kasutamata.
– Külalisesineja, kes räägib oma edu loo
Pannes end keskkonda, mis soodustab meie isikliku arengut ning paneb meid TEGUTSEMA on end lihtsam hoida motiveerituna!

MILLEKS OODATA KUI SINA ISE OLED VÕIMELINE OMA ELUKÄIKU JUHTIMA!
Koolituse kestvus:
5 nädalat (Soovi korral võib ka kauem)
1 kuu maksumus:
35€+ km
õpilastele: 25€ +km
AEG: Veel on kohti esmaspäeval alustavale grupile 9.10.2017 kell 18.00-20.00

KOHT:
Pärnu mnt 17, 2 korrus ( Marju Karin OÜ)

Registreerimine: tenistediana@gmail.com

Sinu elu on SINU ENDA KÄTES! 🙂

Tulemas on ka Eduka Elu häkid 4 üritus loe rohkem infot siit: Eduka elu häkid 4-Marju Karin

ENGLISH VERSION

Recently I participated at Nordic Business Forum 2017  with 7500 participants. There performed inspirational people like Will Smith, Sir Richard Brandson, Nick Vujicic and many others. Will Smith told about the time when he was offered to play Muhammad Ali in a movie. He refused at first because he thought he is not capable to do so. He did not accept the role before Muhammad Ali personally asked him to do so. Movie came out more than great and his performance was in one of the nobel nomination. I was convinced again that no matter who we are or how great we are we still all have our fears and if we let those fears to have control over us we can miss so many good things in life. We often worry about the things that has not been even happening jet. I remember from Will Smith speech how his friend once had told him “If I bake a cake and it fails, it will become pudding”- From the failures can become the most greatest things. Every situation is exactly that bad or good in a matter of how we decide to react or look at it.

 

In this event also performed one young boy who is blind and he is a piano player. Once again EVERTHING IS POSSIBLE. If you want something then find the ways not the excuses. It is so much more easier to think why we can’t rather then to think how we could. What is happening next is the result of how you are thinking and what kind of action you will take.

 

It is amazing what we can do once we make a decision in our mind. What happens next depends of your decision. If it is an excuse don’t expect a solution, if it is HOW CAN I, see yourself what is happening! 🙂

I am thinking about this one moment, this moment when I thought about which choice to make, should I continue the easier road full of depression and meaningless feeling or should I start to do something to get out of the situation. At that moment I did not know what I wanna become or who to be, but I started with the small baby steps, with that I gave myself a chance for the change AND I THANK MYSELF FOR THIS EVERYDAY. I have been describing all how it got started for me on my first  blog post

My experience in life is today so much different than it was just three years ago.

During my high school time I was not considerate as someone “smart” but nowadays I am giving lectures at schools that I was not accepted to study. I have been recently invited to talk in front of 700 young people about the topic of importance of mindset and what it takes to have a great life. On of the event organiser is Europe information office parlament in Estonia. Next to this I am also invited to talk in front of Estonian entrepreneurs and business men. AWESOME! 🙂

Nordic Business Forum 2017 was taking place in Finland. I met there with Taina Haukka who is a neuro scientist with who I am going to have a co-operation in the nearest future. She has been studying why we do certain things how we do and knows how we are able to be more self-conscious. When I meet interesting people like her and I get the recognition from the people like her it is amazing feeling, because just few years ago I would have thought I don’t deserve or I am not good enough. I am happy I changed my whole perspective about myself and I see how also people around me are affected by that. I believe I AM, I CAN AND I WILL and now I see how others also believe that.

I have started recently in Estonia Brain Camp

To help people to train their mindset and to help them with an action plan weekly in order to achieve their goals.

 bc tumedal www.braincamp.ee (website is on making) Facebooki: braincamp eesti

Those who are going to seminars that talk about motivation and mindset topics have been probably experiencing the following:

  • Motivation is gone fast (life happens)
  • Starting to talk yourself out of your dreams or actions that are needed to be taken

Everything that you have just learned and heard is just loosing its power.

Brain Camp is a place where people come every week to listen different topics that are important to know for a happy and successful life+ every participant gets every week a plan from the steps what is needed to be done in order to move closer to goals.

If you are someone who is living in Estonia and you are interested of Brain Camp in English feel free to contact me: tenistediana@gmail.com to ask for some more information.

YOUR LIFE IS IN YOUR OWN HANDS! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s